Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Pierwszym krokiem przy wyborze zarówno okularów korekcyjnych, jak i okularów przeciwsłonecznych będzie określenie kształtu twarzy.Masz problem z ustaleniem, jaki rodzaj oprawki najlepiej pasuje do kształtu Twojej twarzy? To Twój szczęśliwy dzień! Dzięki naszemu krótkiemu przewodnikowi dowiesz się, że dla każdego znajdzie się odpowiednia oprawka. Podpowiemy Ci, jaki typ może okazać się dla Ciebie najkorzystniejszy!

Jaki mam kształt twarzy?

Prawdopodobnie masz jeden z następujących kształtów twarzy: owalny, kwadratowy, okrągły, serce lub diament. Patrząc w lustro i przyglądając się własnym rysom twarzy, możesz dowiedzieć się, który z nich pasuje do Ciebie! Zapoznaj się z opisami poniżej, aby dowiedzieć się, jak określić kształt twarzy i jakie okulary będą na Tobie wyglądać idealnie.

Jakie kształty okularów pasują do owalnych twarzy?

Tak się składa, że do owalnych twarzy pasują niemal wszystkie kształty okularów . Twarz o owalnym kształcie ma wyższe i nieco szersze kości policzkowe, które są nieco węższe w kierunku czoła. Taki kształt powoduje,
że szczególnie dobrze będą wyglądać duże i szerokie okulary. Kolorowe, kwadratowe, trapezy, owalne
i prostokątne – możliwości są nieograniczone!

Nasza jedyna rada to omijać wąskie oprawki i okulary
z ciężkimi elementami konstrukcyjnymi. Mogą zwiększyć niepotrzebną długość owalnej twarzy.

Jakie kształty okularów pasują do kwadratowych twarzy?

Wiele różnych kształtów okularów pasuje do kwadratowych twarzy. Jeśli chodzi o proporcje, kwadratowe twarze są najszersze wzdłuż szczęki i czoła. Ponieważ ten kształt jest definiowany przez silną linię żuchwy, okulary umieszczone wysoko na nosie zwiększają długość, która wydłuża optycznie twarz.

Aby zwrócić uwagę na zalety Twoich rysów twarzy, wybierz ciemne i zaokrąglone, a nie kanciate okulary. Okrągła oprawka okularowa wizualnie zmniejszy Twoją twarz, a także doda kontrastu.
Delikatne okulary  i okulary z niepełnymi oprawkami będą doskonałym punktem wyjściowym.

 

Jakie kształty okularów pasują do okrągłych twarzy?

Istnieje wiele kształtów okularów pasujących do okrągłych twarzy. Spośród nich szczególnie dobrze sprawdzają się  kanciate oprawki i te, określane mianem „kocich”! Przy proporcji, która jest względnie równa pod względem szerokości i długości, okrągłe twarze powinny zwracać uwagę na oprawki o ostrym kącie, aby nadać im dodatkowo charakteru i głębi.

Unikaj małych i okrągłych okularów, aby Twoje rysy twarzy się nie zgubiły. Wybierając oprawki, które są bardziej kanciate i szerokie, możesz optycznie wydłużyć twarz. Okulary z pełną oprawą i częściowo bez oprawy to świetne i korzystne do tego typu twarzy style do rozważenia.

 

Jakie kształty okularów pasują do twarzy w kształcie serca? 

Istnieje wiele okularów pasujących do twarzy w kształcie serca. Twarze w kształcie serca są najszersze na czole z wąską brodą i wysoko położonymi kośćmi policzkowymi.

Aby więc wyglądać jak najlepiej, znajdź okrągłe lub owalne oprawki, które są cienkie. Dobrze się też sprawdzą kolorowe okulary. Unikaj natomiast oprawek, które są grube, zbyt duże i posiadają wiele elementów ozdobnych. Celem jest zwrócenie uwagi na górną część twarzy i wyrównanie jej szerokości. Podczas wyboru, rozważ także oprawki nieco szersze niż czoło, aby dodać jeszcze więcej piękna i równowagi rysom Twojej twarzy. 

Jakie kształty okularów pasują do twarzy w kształcie rombu? 

Wiele oprawek okularowych pasuje do twarzy w kształcie rombu. Twarze w kształcie rombu są najrzadszym kształtem twarzy i charakteryzują się pełnymi policzkami oraz wąskim czołem i szczęką. Najlepszym wyborem mogą okazać się okulary częściowo bez oprawy  lub owalne z mocną linią brwi. Te kształty pomogą zrównoważyć twarz i podkreślić ulubione rysy.

Uwydatnij swoje unikalne rysy za pomocą zabawnych i charakternych okularów lub okulary z kocim okiem – ale zachowaj ich delikatność, aby nie zaakcentowały niczego, czego nie chcesz.

INNE WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak zamawiać okulary online?

Jak zamawiać okulary online?

WPIS W TRAKCIE PRZYGOTOWANIA. ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ POWIADOMIENIE O AKTUALIZACJI WSZYSTKICH PORAD I WSKAZÓWEK.INNE WPISY, KTÓRE MOGĄ...

Jak czytać receptę

Jak czytać receptę

Jak czytać receptę na okulary? Kupując okulary korekcyjne w naszym sklepie,  poprosimy Cię o przeczytanie i wpisanie recepty w formularzu...

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

Kup oprawki online i otrzymaj soczewki jednoogniskowe GRATIS!
SPRAWDŹ OFERTĘ